Central Developments przejmie Galerię Tarnobrzeg

Spółka INMAX Developer Rzeszów opublikowała kilka lat temu na swojej stronie internetowej opis projektu centrum handlowego, które miało powstać w Tarnobrzegu. Obiekt o roboczej nazwie „Galeria Tarnobrzeg” wzbudził zainteresowanie mieszkańców a wyliczenia inwestora były bardzo dobrze rokujące. Niestety, pomimo atmosfery optymizmu żadnych kroków w kierunku realizacji projektu nie podjęto.

Ostatnio została opublikowana informacja, która uspokoiła wszystkich mieszkańców Tarnobrzega, którzy nie mogą się doczekać w swoim mieście centrum handlowego z prawdziwego zdarzenia. Nowym inwestorem projektu została firma Central Developments, odpowiedzialna także za podobną inwestycję w Zawierciu. Tamtejsza galeria ma zostać ukończona w II kwartale 2013 roku. Można się spodziewać, że wówczas inwestor podejmie stosowne kroki w kierunku realizacji inwestycji w Tarnobrzegu. Czy jednak do tego faktycznie dojdzie, a co najważniejsze – kiedy? – nie wiadomo. Póki co należy jednak uzbroić się w cierpliwość i mieć nadzieję, że projekt zostanie zrealizowany.

Przypomnijmy, że Galeria Tarnobrzeg ma powstać przy wyjeździe z Tarnobrzega w kierunku Sandomierza, na terenie osiedli Zakrzów-Borów. Obiekt ma mieć wielkość ok. 50 000 metrów kwadratowych, znaleźć się w nim mają dwa duże hipermarkety (spożywczy i budowlany) oraz kilkadziesiąt lokali handlowych i usługowych.